Як платити єдиний податок з 2015 року

Як платити єдиний податок з 2015 року
14.01.2015

Як платити єдиний податок з 2015 року

Законом України від 28.12.2014 р № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон № 71) внесено суттєві зміни в гл 1. р. XIV ПКУ, регулюючу застосування спрощеної системи оподаткування. Кількість груп єдиного податку скоротили до 4, з них підприємці можуть застосовувати тільки три (1-3). Тобто, по суті, дана зміна торкнулося тільки єдинників п'ятої групи, які автоматично з 1 січня 2015 року стали вважатися платниками єдиного податку третьої групи. Разом з тим змінилися деякі основні критерії для застосування всіх трьох груп єдинників.
Як бачимо, всім групам (крім колишньої п'ятої) збільшено дозволений обсяг річного доходу, а єдинникам третьої групи тепер можна приймати працівників без обмежень за їх кількістю. Крім того, третій групі зменшили ставки податку.

Ставки єдиного податку в першій і другій групах не змінилися. Максимальна ставка єдиного податку у 2015 році для єдинників першої групи становить 121,80 грн., А для другої групи - 243,60 грн.

Терміни сплати єдиного податку не змінилися.

Застосування РРО

Згідно з п. 296.10 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої - третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО). Однак незабаром цей пункт буде діяти в новій редакції: "Платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовувати реєстратори розрахункових операцій ".

Таким чином, вільно працювати без РРО зможуть тільки єдинники першої групи. Єдинники другої і третьої груп не будуть застосовувати РРО тільки при продажу товарів на ринках або через пересувну дрібнороздрібну мережу. В інших випадках вони зобов'язані при готівкових розрахунках застосовувати РРО в загальному порядку. Але ця вимога набуде чинності для єдинників третьої групи з 1 липня 2015 року, а для єдинників другої групи - з 1 січня 2016 року.

Відповідні зміни внесено і до Закону України від 06.07.95 р № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Крім того, законодавці вирішили стимулювати підприємців до добровільно-примусового переходу на застосування РРО. Так, п. 28 підр. 10 р. ХХ ПКУ встановлено, що підприємці другої і третьої груп єдиного податку (крім здійснюють діяльність на ринках і дрібнороздрібну продаж товарів через засоби пересувної мережі), які в період з 1 січня до 30 червня 2015 включно почали застосовувати у господарській діяльності зареєстровані та переведені у фіскальний режим РРО, до 1 січня 2017 звільняються від перевірок порядку застосування РРО.

Одночасно Законом № 71 визначено, що з 1 липня 2015 на єдинників, зобов'язаних застосовувати РРО, не поширюватиметься мораторій на перевірки з питань застосування РРО.

Отже, тільки єдинники, які в першому півріччі 2015 встановлять фіскальний РРО, зможуть скористатися мораторієм на перевірки щодо їх застосування до кінця 2016 року.

← Повернутися до списку